سوالات متداول (FAQ)

این یک سند اجباری است که توسط تامین کننده تهیه شده و با هر تحویل تحویل داده می شود تا شرایط فرمان قانونی شماره 206 ایتالیا در تاریخ 6 سپتامبر 2005 را برآورده کند. این سند اطمینان می دهد که مشتری از منشاء محصولات مطلع شده و اطلاعاتی در مورد موارد زیر ارائه می دهد:
- نگهداری و چیدمان محصول
- برچسب CE
- اصالت گواهینامه Itlas 100% Made in Italy
- دستورالعمل هایی برای کمک به انتخاب کفپوش چوبی، ویژگی های آن و نحوه تمیز کردن و نگهداری آن.

کفپوش چوبی جامد از تخته هایی کاملاً در همان چوب، با زبانه و شیار یا بدون آن، بر اساس ابعاد ساخته می شود. تخته های کف از پیش ساخته شده تکامل کفپوش های چوبی هستند: در این مورد ایتلاس با ارائه یک تخته دو یا سه لایه که در آن لایه بالایی چوب جامد توسط لایه ای از تخته سه لا توس برای Legni del Doge تثبیت می شود، پایداری ابعادی را تا حد زیادی بهبود می بخشد. برای تخته های بسیار بزرگ، مانند Tavole del Piave و Assi del Cansiglio، یک لایه سوم از چوب صنوبر جامد اضافه می شود. این سیستم یک اختراع صنعتی ثبت شده است.

این یک پوشش است که با توجه به محصول می تواند با رنگدانه ها نیز رنگ آمیزی شود. ظاهر و حس طبیعی چوب را حفظ می کند. همچنین محصولات را در کلاس A1 (بالاترین) در گواهینامه فرانسوی لیبل با توجه به کاهش آلودگی در خانه قرار می دهد.

ایتلاس دارای سیستم گواهینامه و گواهی برای تضمین مشخصات فنی و زیست محیطی و کاهش آلودگی خانه است. فقط محصولاتی که به طور کامل در ایتالیا ساخته شده اند می توانند تا این حد کامل باشند. محصولات Itlas قابل تشخیص هستند زیرا قسمت پایین همیشه با تخته چندلای توس برای Legni del Doge و تخته سه لا توس، به علاوه یک لایه از چوب صنوبر جامد برای Tavole del Piave و Assi del Cansiglio تکمیل می شود. لایه ها با چسب وینیل کلاس D3 به هم چسبانده می شوند.

فرمالدئید برای سلامتی انسان مضر است و اغلب برای تسریع فرآیندهای تولید که در آن چسباندن دخیل است استفاده می شود و در نتیجه هزینه ها را کاهش می دهد. با گذشت زمان، حتی غلظت هایی در حداقل مجاز استانداردهای CE ممکن است مضر باشند. به همین دلیل ایتلاس از چسب یا لاک های حاوی فرمالدئید استفاده نمی کند. گواهینامه برچسب فرانسوی کلاس A ما این را تضمین می کند.

اصطلاح گواهینامه به طور کلی استفاده می شود، اما درخواست گواهی شامل نتایج آزمایشات خاصی است که بر روی نمونه های ارسال شده به آزمایشگاه های تخصصی انجام می شود. اینها پیش نیازهای دستیابی به گواهی است که در آن سازمان معتبر پس از بررسی، تأیید و تنظیم یک برنامه نظارت دوره ای برای محصول و امکانات سازنده، محصول را تأیید می کند (یا شرکت با توجه به نوع گواهینامه).

همانطور که توسط مطالعات در تجارت ساختمان تایید شده است، چوب به دلیل منشاء طبیعی، خواص عایق، پایداری بالا و پردازش طبیعی و همچنین تغییر شکل کم با تغییر دما، بهترین ماده برای کف و روکش فلزی است. استفاده از چوب خانه ها را دنج تر و راحت تر می کند.

پایداری ابعادی کفپوش چوبی در آزمایشگاه با استفاده از تست استاندارد UNI EN 1910 اندازه گیری می شود و نحوه و میزان تغییر چوب با درجات مختلف رطوبت و دمای محیط را نشان می دهد. کفپوش ایتلاس با توجه به نوع مواد مورد استفاده – پشتی تخته سه لا و چسب های وینیل، نتایج بهتری را نسبت به کفپوش های چوبی سنتی تضمین می کند.

ویژگی های مواد به کار رفته در کفپوش چوبی ایتلاس و فرآیند تولید آن تضمین می کند که می توان از آن در حمام و آشپزخانه با ثبات ابعادی یکسان و تمیز کردن آسان استفاده کرد.

اگر قرار است از گرمایش از کف استفاده شود، ضروری است که کفپوش چوبی را با چسب، انعطاف و پایداری تضمین شده قرار دهید. Legni del Doge، Assi del Cansiglio و Tavole del Piave با بهترین مواد برای تضمین کارایی بالا در هر شرایطی طراحی و تولید شده اند. چوب فقط به دلیل خاصیت عایق بودن و اینرسی حرارتی، برخلاف کاشی یا سنگ، ماده ای راحت در دمای محیط است.

کفپوش‌های چوبی ما با عملیات‌های مبتنی بر آب به پایان رسیده و در برخی موارد سطح کار می‌شود. نتیجه ظاهر خوب طبیعی است که کیفیت را منتقل می کند. آنچه نیز اهمیت دارد، کفپوش چوبی است که در برابر سایش روزانه مقاومت می کند، که زیبایی آن را بیشتر می کند، همانطور که اغلب در ساختمان های باستانی دیده می شود.

توصیه ایتلاس به مشتریان خود قبل از هر چیز این است که گرد و غبار را به صورت دوره ای پاک کرده و سپس سطح را با یک پارچه مرطوب اما خوب سفت آغشته به آب و مواد شوینده خنثی تمیز کنند. ایتلاس طیف کاملی از محصولات شوینده را به مشتریان خود ارائه می دهد که به طور خاص برای نگهداری از کفپوش های چوبی طراحی شده اند. در واقع، شستن کف چوبی را هرگز نباید تنها با آب انجام داد، که این کار تمیز کردن موثر را تضمین نمی کند و مهمتر از همه، رسوبات بقایای مواد معدنی را روی سطح چوب آزاد می کند.